Hakkımızda

İDEALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRİN

Hayatlarımızı yöneten şeyin düşüncelerimiz olduğunu düşünsek de asıl belirleyici olan durumlar karşısında içsel olarak takındığımız tavırlardır. Yani ne kadar cesur ya da ne kadar korkak olduğumuzdur. Çok başarılı gördüğünüz insanlara bakın, onlar her şeylerini kaybetme pahasına riske girip cesur adımlar atarak bulundukları yere gelmişlerdir.


KENDİNİZ İÇİN
BİR ŞEY YAPIN

EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) sizlerin çocukluğunuzdan beri taşıdığınız ve kendinize engeller koyduğunuz düşünceleri ortadan kaldırmak için kullanabileceğin muhteşem bir yöntem. Kendinizi ödüllendirmenin en basit ve en hızlı yolu olan EFT ile tanışma zamanınız geldi. Artık, korkular, kaygılar, başarıszlık duyguları, ben yapabilir miyim düşünceleri ortadan kalkıyor.

HAKKIMDA

HAKKIMDA

Türkiye'de EFT denince akla gelen iki isim olan sevgili hocalarım Gülcan Arpacıoğlu'ndan EFT Master (The AMT) eğitimini, Dr. İnci ERKİN'den EFT Level 1-2 ( AAMET Ekolü ) seviyeleri aldım. Ayrıca; Türkiye Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği'nden de EFT, Temel Psikoloji ve Kişilik Psikolojisi eğitimini almış bulunmaktayım. Halihazırda Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okumaktayım.

Enerji çalışmalarını yaklaşık olarak 15 yıldır sürdürmekteyim. Başlangıcını Reiki ile yapmış olduğum bu sürecin belki de en etkili aracı EFT oldu. Bir çok korku ve kaygıyı basit bir yöntemle ortadan kaldıran EFT'yi herkesin kullanmasını ve kendi hayatındaki farkındalığı yükseltmesini diliyorum.

EFT'nin TARİHÇESİ

EFT'nin TARİHÇESİ

1960 ve 1970′lerde George Goodheart ve John Diamond ile başlamış, Amerikalı psikolog Roger Callahan 1980 yılında su korkusu yüzünden şiddetli baş ağrıları çeken ve kabuslar gören bir hastayı uzun süre klasik yollarla tedavi edemeyince bedendeki enerji sistemi üzerine çalışmakta olan Callahan, hastanın midesindeki ağrıdan bahsettiği sırada tamamen içgüdüsel olarak, mide meridyenin uç noktası olan göz altındaki noktalara parmak uçlarıyla birkaç kez vurur. Bunun üzerine, hasta su fobisinin kalmadığını söyleyerek en yakındaki yüzme havuzuna koşar ve yüzüne su serper.

Callahan buradan yola çıkarak araştırmalarını bu yönde yoğunlaştırır ve yeni bir enerji tekniği geliştirerek bu tekniğe TFT (Thought Field Therapy) adını verir..

1990′lı yıllarda Patricia Carrington, Gary Craig, Fred Gallo, Donna Eden, Carol Look gibi araştırmacıların üzerinde çalıştığı konu, bir mühendis olan Gary Craig tarafından TFT üzerinde bir takım değişiklikler yaparak daha rafine hale getirilir ve EFT (Emotional Freedom Technique) olarak öğretilmeye başlanır.

EFT NEDİR?

Bazı anılar bizi rahatsız eder, bazıları etmez.. Rahatsız eden anılar, enerji bedenimizde aksamaya neden olanlardır ve geleneksel psikoterapide yapıldığı şekliyle, bazen bu anıları tekrar etmek, derinlerine inmek, incelemek ve sahiplenmek -asıl sebep; yani enerji tıkanıklığı varlığını sürdürdüğü için- kişinin ruh halinde olumlu gelişmeler sağlayamaz... Bu nedenle bugün birçok psikoterapist EFT ve benzeri meridyen terapileri uygulamaktadır..

BİZE YAZIN

EFT Hakkında merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için arayabilir ya da aşağıdaki formu doldurup bilgi talep edebilirsiniz.